Wypożyczalnia samochodów Portugalia

Wypożyczalnia samochodów Portugalia

Portugalia, ze swoją długią linią brzegową i zacisznymi zatokami to idealny cel podróży wypożyczonym samochodem. 

Wypożycz samochód i podbijaj Portugalię

Portugalia, kraj na południowo-zachodnim krańcu Europy, położony nad Oceanem Atlantyckim, znana jest ze swych wspaniałych i niepowtarzalnych atrakcji. Piękne miasta, jak Lizbona i Faro, krystaliczna woda i złociste plaże, góry, zamkami i liczne pamniki kultury zachęcają do wycieczki wypożyczonym samochodem. Do Portugalii należą również wyspy Azory i Madera. Ponad 10 mln mieszkańców zamieszkuje obszar o powierzchni 89.000który tylko czeka na odkrycie przez turystów poruszających się autem z wypożyczalni samochodów CarDelMar.

Samochodem z wypożyczalni na śladach kultury portugalskiej

Portugalia jest jednym z najstarszych krajów - kraj o niezwykłej historii i spletku wielu kulturowych tradycjach. Kryje w sobie wiele ciekawostek i tajemnic. Różnorodność kraju wynika z faktu, że dzisiejsza Portugalia w starożytności zamieszkiwana była przez Fenicjan, Greków, a także Rzymian. W późniejszym czasie dostała się w panownie Arabów. W XI wieku państwo stało się niezależne. 

Lizbona jest tętniącą życiem metropolią - miasto o wielu twarzach i atmosferze miast światowych. Stąd autem z wypożyczalni samochodów można dostać się do innych regionów i miast. Lizbona jest wytworna, pełna przepychu i przytulna zarazem. Jedno jest pewne: podczas pobytu w Portugalii, nie powinno zabraknąć wizyty w stolicy Lizbonie. 
W naszej wypożyczalni samochodów na pewno znajdziesz dla siebie tanie i wygodne auto i będziesz mógł indywidualnie wyruszyć na spotkanie z Portugalią.

Różnorodność Portugalii

Geograficznie Portugalia ma swoisty charakter. Północ zdominowana jest przez tereny górzyste i zielone. Miłośnicy przyrody znajdą tu niemal dziewicze, nietknięte tereny: samotne doliny rzek i gór, ośnieżone łańcuchy górskie, dzikie lasy i rezerwaty przyrody z rzadkimi roślinami i zwierzętami. Samochodem z wypożyczalni możesz się szybko znaleźć na południu, gdzie ziemia jest płaska i jałowa.  Południe uchodzi jednak za główny cel dla turystów spragnionych plaży i słońca. Na wypoczynek w szczególności zaprasza region Algarve, wabiąc swoimi dziewiczymi, rozległymi plażami, wspaniałymi formacjami skalnymi i krystalicznie czystą wodą. Ponadto Algarve może poszczycić się najlepszą pogodą przez cały rok. Najbardziej popularnym miastem na wybrzeżu jest Faro.

Imponujące budowle Portugalii

W drugim co do wielkości miaście Portugalii - Porto, znajduje się Ponte Maria Pia. Most został zaprojektowany przez architekta wieży Eiffla w Paryżu, Gustave Eiffel, jego budowę zakończono w 1877. Do roku 1991 służył jako most kolejowy. Most nad rzeką Douro, jest symbolem miasta Porto.

Po około dwóch godzinach podróży na północ od Lizbony autem z wypożyczalni samochodów dotrzesz do Obidos. To małe miasto otoczone murem, przypomina zamek rycerski. Można zwiedzić tu imponujący zamek i wyjść na spotkanie portugalskiej historii.

Portugalska kuchnia słynie z doskonałych dań rybnych. Narodową potrawą jest Balhau, suszona ryby solona Ale też wiele rodzajów sera i pyszne desery zasługuje na uznanie. Bez względu na to jakie danie wybierzesz z kuchni portugalskiej, nie powinno zabraknąć dobrego wina porto. Nasza rada: podróżuj samochodem z wypożyczalni wzdłuż portugalskiego wybrzeża - z Porto poprzez Lizbonę aż do Faro i doświadcz pełnej różnorodności tego pięknego kraju. 

Menu
Wróć do strony mobilnej
Pomoc

Nasza Infolinia:

  • W Polsce: 703 - 203 994 (1,29 PLN/min, Numer IVR Mobiltek)
  • Z zagranicy: +49 (0)40 180 48 36-395

Godziny pracy:

Po - Pt  09:00 - 13:00

Szybka pomoc – ważne informacje:

  • Bezpłatne anulowanie rezerwacji do 48 godzin przed odbiorem samochodu
  • Płatność w CarDelMar możliwa tylko przy użyciu karty kredytowej (MasterCard, Visa)
  • Karta kredytowa wystawiona na nazwisko kierowcy warunkiem zabezpieczenia kaucji w stacji wynajmu
  • Lokalne warunki najmu określają wysokość kaucji do zablokowania.
  • Dostęp do danych rezerwacji poprzez osobiste Konto Klienta w rubryce  „Mój CarDelMar“
Biuro PodróżyMój CarDelMar